CreateTsmedia failed Error 0x80091007

CreateTSmedia failed error 0x80091007 hatasının çözümünü anlattık. Bu hatanın neden olduğu ve ne gibi adımlar yaparak düzeltebiliriz. Task sequence media aracı oluşturuken karşılaşılan bu hatanın çözümü oldukça basittir. Genellikle bu hatayı Standalone media aracı oluştururken almaktayız. SCCM paketlere hash değeri atamaktadır. Ve paket üzerinde değişikliklerde hash değerleri değişmektedir. Bu yüzden eski hash kalan dağıtım noktalarında sıkıntı çıkarmaktadır.

CreateTsmedia failed Error 0x80091007

Hata ekranda göründüğü gibi gelmektedir. Bu hata genellikle paketlerin hash değerlerinden kaynaklanmaktadır. Buna neden olabilecek bir çok değişik etki olabilir. Bu sebeple için adım adım anlatacağız.

İlk olarak log incelemesi yapmamız ve bozuk olan paketimizi belirlememiz gerekmektedir. Bunun için Adminconsole\AdminUILog\CreateTSMedia.log dosyasını incelemek gerekmektedir. Hatayı kırmızı olarak göstermektedir ve hatalı paketin PackageID si yazmaktadır. Paketimizi belirleyerek aşağıdaki adımları uygulayabiliriz.

Çözüm 1

Hatanın ilk nedeni paketin bozuk olmasıdır. Hangi Dağıtım noktasından işlem yapılıyorsa o DP için, Bunun için Paketi Validate seçeneğini deneyebilirsiniz.

Çözüm 2

Validate sonrasında gene aynı hata alınıyorsa Hangi Dağıtım noktasından işlem yapılıyorsa o DP için, paket redistribute edilebilmektedir.

Çözüm 3

Hala aynı hatayı almaya devam ediyorsanız. Hangi Dağıtım noktasından işlem yapılıyorsa o DP için, Paketi kaldırıp yeniden göndermeyi deneyiz.

CreateTsmedia failed Error 0x80091007 için Ekstra Çözüm

Son olarak yukarıdaki adımları yaptık fakat hala olmuyor ise dikkat edilmesi gereken nokta Anti-virüs yazılımıdır. Genellik anti-virüs yazılımları wim paketlerinin açılması ve kapanmasında sıkıntılar çıkarmaktadır. Eğer anti-virüs yazılımınız böyle bir ayarı varsa ayarlayın. Yoksa işlemi yapana kadar deaktif edebilirsiniz. Bu sayede wim dosyalarını açıp kapatmasına kızmamasını sağlarız.

Son olarak CreateTSmedia failed error 0x80091007 hatasını anlatmış olduk. SCCM hataları konusunda daha fazla bilgi için SCCM kategorimizi inceleyebilirsiniz.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir